Jak si vede ZFP Realitní fond

Jak si vede ZFP Realitní fond

Přidáno 15.10.2020

V poslední době se docela často setkávám s otázkou „ Jak si vede ZFP Realitní fond?“ a „Co s výnosem Realitního fondu udělal COVID?“

S radostí můžu říct, že ZFP Realitní fond si vede dobře. Ostatně, nemovitostní fondy obecně nekopírují dění na finančních trzích a měli by být netečné vůči propadům na finančních burzách. Na jejich výsledcích by se tedy v nějak velké míře neměla projevit ani krize spojená s COVIDEM. Důvodem je, že podkladovým aktivem v nemovitostních fondech jsou, jak z názvu vyplývá, nemovitosti a výnos fondu se odvíjí zejména z provozování/pronájmu vlastněných nemovitostí. Pokud je portfolio nemovitostí rozloženo do více segmentů a více regionů, riziko propadu výnosu se diverzifikuje.

Vaše otázky ve mě ale podnítili zvídavost zjistit, jak si vede ZFP Realitní fond ve srovnání s ostatními realitními fondy. Trochu jsem tedy pátral a objevil pěkný článek na Investujeme.cz, který vám dávám do pozornosti.

Tady je odkaz  https://www.investujeme.cz/clanky/nemovitostni-fondy-cr-srovnani-i/

Pro ty, co nemají trpělivost číst, ve stručnosti: … mezi 13 retailovými nemovitostními fondy v České republice je ZFP Realitní fond, s fondovým kapitálem přesahujícím 9 miliard Kč, druhým největším fondem a v dlouhodobém horizontu zatím připisoval zhodnocení 4,48%, což ho řadí v tomto parametru opět do první trojice fondů.

Od začátku roku 2020 ZFP Realitní fond připsal svým investorům zhodnocení ve výši 2,88%. Jenom v září 2020 bylo připsané zhodnocení 0,44%. A to se přitom pořád očekává, kdy už konečně fond udělá akvizici do další, nové nemovitosti.

Bližší údaje k výkonnosti ZFPI Realitního fondu jsou zveřejňované na stránkách fondu a odkaz je zde:  https://www.zfpinvest.com/zfp-realitni-fond/vykonnost-fondu/

ZFP Realitní fond může v rodinných financích zastávat funkci osobní nebo rodinné rezervy, kam lze pravidelně nebo také jednorázově odkládat volné prostředky, které jsou průběžně zhodnocované nad míru inflace a jsou navíc kdykoliv po ruce k použití v případě potřeby.